زوج بی بچه

لطفن یک کف مرتب برای خودتون بزنین!

اگر از یک پیشخدمت یا پرستار بچه کمک بگیرید، آدم بزدلی نیستید!

اگر ناهار را همراه با یکی از دوستان تان در خارج از خانه بخورید و یا به یک کلاس ورزش بروید، آدم خودخواهی نیستید.

بسیاری از پدر و مادرها با همین احساس گناه، تیشه به ریشه ی خودشان میزنند.

بخاطر تمام کارهای خوبی که در حال انجامش هستید، به خودتان نمره خوبی بدهید و کمی هم به خودتان کمک کنید.

 

برای بزرگ کردن یک بچه، باید دهکده ای را به کار گرفت.

ضرب المثل آفریقایی

 

اینکه یک روز تمام از وقت خود را صرف سرگرم کردن کودک نورسته بکنی، بسیار دشوار است. پس چطور پدربزرگ ها و مادربزرگ های ما از عهده چنین کاری برمی آمدند؟ واقعیت این است که آنها چنین کاری نکرده اند. پیشینیان ما همیشه در قالب خانواده های گسترده زندگی میکرده اند. هزاران سال، پدرها و مادرها اهالی دهکده را وادار میکردند به آنها کمک کنند.

این جملات از یه کتاب فوق العاده است. کتاب: شادترین کودک محله.

از دستش ندین. اگر بچه دارین، اگر بچه ی زیر 4 سال دارین، یا حتی اگر بچه ندارین و مجرد هستین این کتاب رو بخونین. برای روابط بین فردی هم خیلی مهمه و راهکارهای خوبی داره.

سه شنبه دارا جانم رفت ماموریت شهرستان. توی راه هم سه هزار بار به من زنگ زد و گزارش کار داد! جمعه یا شنبه هم برمیگرده انشالله.

دوشنبه دوتایی شدیم یه زوج بدون بچه و کلی خوش گذروندیم. حسین رو گذاشتم پیش مامانم و دارا اومد دنبالم و دوتایی زدیم به دشت و صحرا. آی حال داد!! وقتی دارا اومد دنبالم و بدون حسین رفتم بهم میگه: پس حسین کو؟ فروختیش؟ منم مثل آدمای موذی و بدجنس با شوق و ذوق خندیدم و بشکن زدم و گفتم: آره! دارا هم مثل آدمای موذی و بدجنس از ته دل خندید و از خوشی پرید هوا و گفت: میذاریمش پرورشگاه تا وقتی بزرگ شد ادب بشه و ما رو نذاره خونه ی سالمندان!

خودمون دوتا بدون بچه شدیم دوتا بچه و رفتیم پارک و کافی شاپ و بستنی خوردیم و دست همو سفت سفت گرفتیم و کلی توی پارک راه رفتیم و خلاصه تا می تونستیم خوش گذروندیم و عاشقی کردیم و حس های عاشقانه رو تازه کردیم. 

گه گاه اینجور کارا لازمه. برای طراوت و شادی و دوام رابطه ی دو طرفه. بچه ها باید یاد بگیرن که پدر و مادرها هم به اندازه ی اونها حق دارن و میتونن خلوت خودشون رو داشته باشن. بچه ها باید بدونن بعضی لوازم و وسایل متعلق به مامان و باباست و اونا نباید همه چیز رو برای خودشون بدونن. بدترین اتفاقی که میتونه بیافته کودک سالاریه. امیدوارم ما هم گرفتارش نشیم. 

 

 

شادترین کودک محله

The happiest toddler on the block

روانشناسی تربیت کودکان نوپا (از 9 ماه تا 4 سالگی)

نوشته: دکتر هاروی کرپ

ترجمه: طاهره یراقچی

انتشارات: کتاب پنجره

 

/ 29 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مینا

ممنون از معرفی کتاب....[گل]

رز

خیلی هم عالی!!!ممنون از معرفی کتاب[گل]

سمانه

پری جون یه هفته ای مسافرت بودم و نمی خوندمت.چقدر خوشحال شدم از اینکه آفتاب عشقتون داره گرماشو براتون می فرسته.خوش بگذره

شقایق

سلام عزیزم خوب کردی رفتی با شوهرت بیرون ایشااله همیشه خوب باشین عزیزم خوشحال میشم به منم سر بزنی http://harfhayeshaghayegh.persianblog.ir/

سارا

اعتماد به نفست توی حلقم!!!

م

سلام. من یه سوال دارم: همسایه های شما از رفت وآمد همسر شما سوال نمی کنن؟ که چرا نیست و این حرفا؟؟؟

masoomeh

سلام پری خانوم.منم با نظر شما موافقم .زن و شوهر نباید اونقدر غرق در بچه داری و براوردن نیاز اون بشن که از خودشون غافل بشن از وبتون خوشم اومد دوست داشتین با هم تبادل لینک کنیم[ماچ]

تینا

ژری خیلی وقته نیستی .... همه چی خوبه ایشالا؟

ستاره

وای پری تو هم که جگر آدم رو خون می کنی تا آپ کنی.[قلب]

عالم مقدس ملکوت

پیامبر اکرم( صلی الله علیه و سلم ) فرمود: قبر هر روز با پنج جمله ندا می‌دهد : ۱. من خانة تنهایی هستم، پس مونسی برای خود به سوی من بیاورید . ۲. من خانة تاریکی هستم، پس به سوی من چراغ همراه آورید . ۳. من خانه خاکی هستم پس فرش همراه داشته باشید . ۴. من خانه فقر و نداری هستم ، پس گنجی همراه بیاورید . ۵. من خانة مارها هستم پس پادزهر با خود حمل کنید . اما انیس ، تلاوت قرآن می‌باشد امّا چراغ قبر پس ان نماز شب است اما فرش پس ان عمل نیک است اما گنج عالم قبر کلمه توحید لا اِله اِلّا الله است و اما پادزهر آن صدقات است منبع این حدیث شریف کتاب الدعوات مرحوم قطب الدین الراوندى است که ان جناب را بعد صد ها سال از قبر خود سالم یافتند