باهم..میشه مثل ماه درخشید

سلام

واااای دوستام!!!

مشهد خیلی خوب بود. خیلی خوش گذشت. از خدای مهربونم سپاسگزارم به همون مقداری که خودش فقط می تونه حساب کنه.

اول اینکه هوای مشهد عالی بود. رویایی بود. بهترین هوایی که کسی بتونه تصور کنه. خب گاهی اونقدر سرما و یخبندونه و گاهی اونقدر سوز آفتاب و له له گرماست که همین هوا، حاشیه میشه و باعث میشه از لذتت کم بشه. اما این بار فوق العاده بود. هم شهر مشهد خلوت بود و هم هوا به شدت مطلوب بود. باز هم خدایم رو شُکر...

توی همه ی لحظه های خوب و شاد و آروم و فوق العاده، هی با تمام وجودم حواسم جمع بود و دلم میخواست لحظه هام ادامه داشته باشن و هرگز تموم نشن. می دونین چی میگم؟ حس اینکه بخوای توی همون لحظه بمونی یا اینکه لحظه ات تا ابد ادامه داشته باشه. حس اینکه انگار به نهایت لذت و آرامش و رضایت رسیدی و دیگه هیچ چیز بیشتری از دنیا و مافیها نمیخوای و اگر در جا هم خدا از دنیا ببردت، راضی هستی و احساس میکنی کامل زندگی کردی.

راستش رو هم بگم برای همه تون دعا کردم و نماز خوندم. برای اونایی که یادم بود به اسم و برای بقیه هم کلّی. گفتم هر کسی که کامنت گذاشته و هر کسی که التماس دعا گفته. هی! شما که خیال نمی کنین خدا از فضاهای دیجیتال و سایبر سر در نمیاره و نمی دونه کامنت و وبلاگ و پهنای باند و این اراجیف چیه؟ هان؟

دلم میخواد لحظه لحظه ی مشهدمون رو ثبت کنم. کلی عکس و فیلم گرفتیم. کلی با آدمای مختلف گپ زدیم. کلی خرید کردیم و کلی دیوونه بازی و عاقل بازی درآوردیم.

یه رستوران لبنانی جدید راه انداختن توی مشهد. رفتیم؛ خوب بود. تلویزیون، شبکه جام جم هم داشت فیلم لیلا رو نشون میداد که خیلی دوست دارم. خیلی غذاهاش خوب بود. توصیه میکنم برین. آدرسش هم توی خیابون امام رضا علیه السلام بود؛ بین هتل قصر جدید و میدون ضد. میشد تقریباً حوالی خیابون امام رضا (ع) ۴٠ بنظرم. برگشتن دارا گفت من یه فکر خوب کردم که تا خونه پیاده بریم. دیروقت بود و خلوت بود. دارا دستش رو انداخت دور شونه ی من و منم دستم رو انداختم دور کمر دارا و به همین منوال پیاده رفتیم. یکی دو تا ماشین عروس رد شد که هر دفعه من فکر کردم دعوا شده از سر و صداهای نامعمولی که شنیدم. مثل اینکه مشهدی ها عادت دارن تا داماد رو ناقص و بدبخت نکن، دست از سرش برنمیدارن. خودشون میگفتن باید تصادفی چیزی راه بندازن تا دست بردارن!

وقتی سوار اتوبوس فرودگاه شدیم، شولوغ پولوغ بود و جا نبود بشینیم. یه آقاهه بلند شد و جاشو داد به من. منم باعث امتنانش شدم و لطفش رو با روی باز پذیرفتم و رفتم نشستم جاش. بعد از دور، تقریبن فاصه ی یک و نیم متری داشتیم با ایما و اشاره هی با دارا حرف می زدیم. یهو دیدم آدما دارن دارا رو هدایت میکنن که بیاد نزدیک من وایسه و هر چی هم میگفت نه،‌ اما آدما بهش اصرار کردن و اومد بالاسر خودم وایساد. گفتم دارا یاد کربلا افتادم که آدما هی میخواستن ما رو به هم نزدیک کنن و هر وقت ما از هم دور میشدیم، انگار همه نگران میشدن و کاری میکردن نزدیک هم باشیم: این دوتا که دستشون همش باید توی دست همدیگه باشه...

وقتی هواپیما هنوز بلند نشده بود، یکی دوبار اشکال پیش اومد و صدای آژیرش دراومد. من همینجور داشتم سکته میزدم. خیلی ترسیده بودم و هول توی دلم بود. دستم توی دست دارا بود. با نگرانی گفتم من دوست ندارم اینجوری بمیرم. آش و لاش و فجیع و پاره پاره و بی جسد و با هول و هراس و سکته و وحشت. دارا با شیطنت خندید و با اشتیاق گفت: چرااااااااااا؟‌خیلی شاعرانه و عاشقانه است که! فکررررر کن پری! با همدیگه! دست در دست هم! ......... انگار داره در مورد یه شعر رمانتیک حرف میزنه دیوونه!!

 

با وجود همه ی بدی ها و زشتی ها و آلودگی های تهران، در کل من به این نتیجه رسیدم که حتی با وجود کلان شهر بودن و عظمت تهران، هیچ شهری مدیریت شهری تهران رو نداره (آقا دعوا نشه! هم دارم به شهرداری میگم و هم به استانداری!) و در کل مردم تهران هم بیشتر اهل آداب و نزاکت و رعایت اصول اجتماعی هستند؛ حتی اگر فقط برای حفظ ظاهر. اینها امتیازهای مثبت و منفی نیست. عادات جمعی و زندگی های خاص مربوط به هر جامعه و هر منطقه است که در طول سال ها تثبیت شده و شکل گرفته.

 

پی نوشت١: دارا میگه یه قاب عکس دیجیتال بهش هدیه دادن که میخواد بیاره خونه ی خودمون. نمی دونم یعنی چی. میگه می تونی کلّی عکس توش بریزی و هی عکس ها رو عوض کنی و از این حرف ها. خب یعنی چی. هنوز نمی دونم...

پی نوشت٢: وقتی چیزای بیشتری بیاد توی ذهنم این پست را کامل تر میکنم.

پی نوشت٣: به خواننده هایی که مثل ورد و ذکر مدام دارن برای من و ما آرزوی بدبختی و نکبت میکنن و هرچی که لایق خودشونه بهمون میگن، باید بگم که این خاطره ی خوب و عالی و پرفکت برای همیشه ثبت شد! حتی اگر همین الان من بترکم، شما نمی تونین با انرژی های منفی و حرف ها و عقاید بیمارتون لذت روزهای گذشته ی ما رو از ما و از تاریخ زمین بگیرین.

/ 42 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عبدالله

سلام شما دوتا حالتون خوبه ؟ما که معتاد شدیم دیگه نمینویسی؟

آتـــــوسا

سلام ! رسیدن بخیر [ماچ] میدونم واسه منم دعا کردی :) مرسی عزیزم [پلک] من 3 ماه پیش مشهد بودم همچین رستورانی ر ُ تو همون خیابون ندیدم حیف شد نوش جونتون

مهتاب اسمانی

پری جونم تا حالا کسی بهم نگفته بود آدرسم غلطه این ادرس تو مرورگرم ثبت شده از نو نوشتم نمی دونم درست شد یا نه .ببخشید

نیلو

چرا بعضی ها اینقد اصرار دارن روزای خوش پری رو با پرسیدن سوال های بیخود خراب کنن؟

مینا

آلبوم دیجیتال چیز باحالیه..البته دوستان توضیحات کامل رو دادن...من فقط خواستم بگم ما هم داریم از اینا![نیشخند]

ريحانه

سلام من يك بار قبلا با نام دوست تو براتون نوشته بودم ولي ظاهرا از اين جور اسامي مستعار خوشتون نمياد. بسيار خوب. پري خانوم من زياد اهل نوشتن نيستم فقط با توجه به يكي از كامنتهايي كه براتون گذاشته بودن به نظرم رسيد اينبار يه جورايي انگار بايد بنويسم. فقط قبل از گفتن حرف اصليم دوست دارم خواننده هاي ديگرتون بدونن كه با بسياري از عقايدتون به شدت مخالفم اما اونچه مهمه اينه كه ياد بگيريم اگر نقطه نظرامون به لحاظ اجتماعي، سياسي يا ... با هم فرق داره دليل نميشه چاقو بگيريم دستمونو قلب همديگه رو شرحه شرحه كنيم . داره طولاني ميشه تو دو تا كامنت نظرمو واستون ميذارم.

ريحانه

اما حرف اصليم: من 8 ساله كه ازدواج كردم، ازدواجمم با عشق بوده و به رغم مشكلات ريزو درشتي كه داشتيم خدا رو شكر هنوزم همديگه رو دوست داريم. اما عيد پارسال بنا به صلاحديد خودم و عليرغم مخالفت همه ، بخصوص خاواده شوهرم به شوهرم گفتم سال تحويل پيش خانواده اش باشه و خودمم موندم تهران پيش خانواده خودم. تا روز اخرم مادرشوهرم اينا مدام تلفن ميزدن و ميگفتن اينكار درست نيست و شما دوتا بايد پيش هم باشين . اما من قبول نكردم و اصلا هم از اينكه موقع سال تحويل پيش شو هرم نبودم ناراحت نبودم . با اينكار من هر دوي خانواده ها سال تحويل خوشحال و پيش بچه هاشون بودم و بعد از چند روزم من رفتم پيش شوهرم. هيچ فاجعه اي هم رخ نداد و شايد بيشتر از هر سال هم سر سال تحويل به ياد هم بوديم. با اينهمه روده درازي خواستم بهتون بگم كه مهم اينه كه ادم قلبش پيش كيه. به نظر من اصلا فكرتون بابت اينكه سال تحويل پيش شو هرتون هستين يا نه اشفته نكنين. اين لحظات ميگذره و بازم زمان با هم بودن ميرسه. علاوه بر اينكه اين جور مناسبتها قراردادهاي ماست و باالنفسه ارزشي ندارن اون لحظه هم مثل دقايقو لحظات ديگه است . براي شما و براي همه سال خوبي رو ارزو ميكنم .

سوسن

با خوندن این بلاگ و کامنتا دلم گرفت ...

عبدالله

شیشه عطر بهار لب دیوار شکست و هوا پر شده از بوی خدا چه دعایی کنمت بهتر از این که خدا در همه جا باز کنارت باشد سال نو در هر کجا هستی و با هر کی هستی مبارک