دایره دایره

سه شب گذشته یعنی یکشنبه و دوشنبه و سه شنبه، بعد از مدتها  شاید نزدیک دو ماه دارا پیش من بود و خونه ی خودمون بودیم. خب... دارا میگه همین مدت های کم با هم بودن رو باید غنیمت بشمریم و هی خیلی شاد باشیم و خوش بگذرونیم. اما من از تصور یکی دوماه دیگه شب ها بدون دارا خوابیدن و معلوم نبودن زمان دوباره با هم بودنمون به وحشت میافتم و خرابکاری میکنم. دیشب وقتی خوابیده بود من نشسته بودم و نگاهش میکردم و هی با شدت به درگاه خدا دعا میکردم صبح نشه.

وحشت... "وحشت" نقطه ی مقابل "انس" هستش و از وقتی این مفهوم رو دریافتم وحشت های خودم رو خیلی خوبتر درک می کنم. امروز صبح دارا خوابیده بود هنوز که از خونه زدم بیرون. بعد هم رفت شمال. داره تقلا میکنه یه کار و کاسبی توی شمال راه بندازه. اگر جور بشه میخواهیم یک خونه کوچیک، توی یک جای سبز و خلوت اجاره کنیم و هی یه پامون شمال باشه و یه پامون تهران.

 

 

 

پی نوشت1: دیگران: حالا غلطیه که کردی و (با انصاف ترها میگن: کردین). به اینش می ارزید؟ به این تنهایی ها و به همین وحشت ها و حسرت ها. زندگی یک نفر دیگه رو هم که خراب کردی...

پی نوشت2: من: می تونین به اندازه ی انگشت های یک دست، زن و شوهرهایی رو نام ببرید که دچار کسالت و بی حوصلگی نشده باشن و هوس هوای آزاد و رهایی به سرشون نزده باشه؟

پی نوشت3: پیوست قبلی شبیه توجیه و دفاع و دلیل تراشی بود؟

/ 9 نظر / 2 بازدید
بیتا

همه توی سرشون فکرهای ممنوع دارن و بعضی احمق ها به این فکر های ممنوع عمل میکنن...

فاطمه

این سوالو از همه نمی پرسم.می خواستم بدونم تو که خاطراطتو حلا یا دروغ یا راست می نویسی می خواستی به بقیه نکته ی آموزنده ای یاد بدی یا همین طوری برای خودت می نویسی.

یکی

زن هایی که دچار کسالت شدن باید چکار کنن؟! ازدواج مجدد؟! یا نکنه فکر می کنی فقط آقایون حق دارن تو زندگی مشترک دچار کسالت بشن؟! در ضمن راه مقابله با کسالت و بی حوصلگی در زندگی مشترک, پاک کردن صورت مسئله نیست. کسی که تو زندگیش دچار یکنواختی شده باید با همسرش حرف بزنه و راجع به مشکلشون صحبت کنن و راه های ایجاد تنوع رو پیدا کنن

یکی

مردی که یکبار تو زندگیش دچار کسالت میشه و هوای تنوع به سرش میزنه, مطمئنا باز هم این هوس به سرش میزنه و سراغ زن های دوم و سوم و چهارم و .... میره!

یکی

نه قربونت چرا باید واسه تو حرص بخورم. تو که یه مرد ریشوئی. اینائی هم که می نویسی تخیلاتته

شيوا

نه

...

پس با این حساب باید منتظر اون روزی موند که جناب دارا خان از زندگی با شما هم خسته شوند و روحشون هوای آزادی و رهایی رو بکنه و چه دیدنی میشه قیافه حضرت علیه در اون روز!