پسرکم...دو سالگیت مبارک

عجله دارم. باید برم خونه. که حسین سفت بغلم کنه و صورتشو بچسبونه به صورتم و عاشقانه بگه: مامانم... مامانم...

یا وقتی دراز کشیدم بیاد بیوفته روم و بقول خودش منو فشار بده و له بده و بگه دالَم کشتی می گیلَم!! (دارم کشتی می گیرم)

بعضی وقتا جوگیر میشه و بر اساس کتاب ها و شعرهایی که براش خوندم خیلی جدی بهم میگه:‌ مادَل! مادَل! (یعنی مادر) یا به دارا میگه پِدَل! (یعنی پدر)

چند روز قبل از روز پدر، یه بار که بابایی زنگ زده بود، طبق معمول حسین گوشی رو گرفته و بهش میگه:بابا منو موتول سوالی میبلی؟ مامان پشت من بشینه تو جلوی من بشینی، اینجویی اینجویی موتول سوالی کنیم. بلـــــــــــه؟؟؟ بعد که یه کم دوتایی گپ زدن حسین به دارا میگه:پدل! ما لوز پدل خلیدیم (پدر! ما روز پدر خریدیم، یعنی کادوی روز پدر خریدیم!!) چون روز قبلش رفته بودیم برای دارا هدیه خریده بودیم. خدا رو شکر اون لحظه دارا نفهمید حسین داره چی میگه و قضیه لو نرفت.

یکی از علائق حسین اینه که مامان و بابا را بنشونه روی مبل و خودش هم وایسه وسط. بعد دستای کوچولوش رو سفت سفت میندازه دور گردنای ما و سرای ما رو می کشونه و سفت می چسبونه به صورت خودش و حال می کنه خودش. من و دارا هم که ضعف می کنیم براش.

بچه ام اهل احساسه، بنا بر حالش هر دفعه یه چیز صدام میکنه. یه بار به اسم، یه بار مامان،‌ مامانی، مامان پری، مامانم، مادر، مامان خانوم، مامان جون، مامان خانوم جون، مامان جان، مامان خانوم جان، پری خانوم، پری جان، مامان پری جان و ... خلاصه حالی میده به ما این وروجک شیرین گِل!!

دیشب شوخیش گرفته با من و میگه: پلی بده (پری بده) گفتم چرا پری بده مامان؟؟ خوبه!! غش غش می خنده و میگه: لاست میگم! پلی بده! گرفتم چلوندمش و گفتم: اواااااااا! تو (راست میگه) رو از کجا یاد گرفتی وروجک؟؟؟!!! کلمات جدید که میگه روحم تازه میشه. دیروز دوباره یه عکس وارونه دیده میخنده و میگه: تلّه ملّده (یعنی کله معلقه) باز من برق از سرم پرید و گفتم: اینو از کجا شنیدی تو!!!

یه بازیشم اینه که جای نقش ها رو با هم عوض میکنه و بازی میکنه. مثلا به من میگه تو خسینی (حسینی) من مامان پلی یم یا اینکه خودش تنهایی همه نقشارو بازی میکنه. میگه: بابایی منو دوس دالی؟؟؟ بعد صداشو کلفت میکنه که مثلا باباشه و میگه: بــــله!! دوش دالم!! سوال موتول بشیم؟ ...بـــــله!! موتول سوالی بلیم!!

عجیب تر برام اینکه تازگیا میشینه با پسرخاله ی 19 ساله ش پلی استیشن بازی می کنه. خواهرزاده م میگفت پری باید یه دونه براش بخری! گفتم چی چی رو بخرم!! تو دیگه بزرگ شدی مال خودتو بده به حسین دیگه!

 دوشنبه، یعنی شب تولد حضرت امیرالمومنین برای پسرم تولد گرفتم. شب قبلش یعنی یکشنبه سه تایی با بابایی رفتیم بیرون که کادوی تولد برای پسرک نازمون بخریم. چند جا رو دیدیم. از چند تا لباس من خوشم اومد. دارا نظرش این بود که اسباب بازی بخریم. دارا همیشه میگه لباس رو که بالاخره باید برای بچه بخریم. اگر بذاریم برای کادوی تولدش جرزنی میشه و انگار که بچه هیچ کادویی نگرفته.

اما من لباس رو ترجیح می دادم. چون حسین خیلی اسباب بازی داره و دیگه نمی خام از حد خارج بشه. دارا خودش هر دفعه که داره میره شهرستان برای بچه هاش اسباب بازی می خره و می بره. یعنی خانوم اول گونی گونی اسباب بازی میریزه دور و میده بیرون. من اصلا دوس ندارم که دارا این کارو با حسین هم بکنه. یه بسته چوب شور که پر از محبت باشه خیلی بیشتر برام ارزش داره.

اما لباس بالاخره نیازش میشه. اونم نه برای الانش. برای 2-3 سال دیگه ش چون الانشم تکمیله. یه کت و شلوار توی مرکز خرید هروی خوشم اومد اما به نظرم گرون اومد و نذاشتم دارا بگیردش. خودش راضی بود بگیره. بالاخره که رفتیم توی یه مغازه و حسین آقا به آرزوی دیرینه ش رسید و باباش براش اسکوتر خرید. واقعن عاشق اسکوتره.

 چند تا از کلماتش که الان توی ذهنمه می نویسم. البته کلمات غلطش. چون به قول مامانم وقتی درست حرف بزنه و همه چیز رو درست بگه دیگه بی مزه میشه. حرف (ر) رو (ل) تلفظ میکنه و این خیلی حرف زدنش رو شیرین میکنه.

موشاله: نوشابه

تنشتم: نشستم

تنشت: نشست

می شولم: می خورم

می شولی؟ : می خوری؟

دولاله: دوباره

بشالیم: بخوابیم

دالی؟: داری؟

 

 

 مطالب پایین رو چند ماه پیش نوشته بودم. الان دیگه پسرم تا 80 درصد کامل و واضح حرف می زنه و اینا رو فقط برای ثبت خاطرات خودم و حسین می نویسم.

میریم توی مغازه یا فروشگاه. مامان پری در حال خرید...
حسین: آآ؟ آآ؟ (آقا؟)
آقا: جانم (در حال غش و ضعف)
حسین: مـِــ (مرسی)
یا اینکه میره یه چیزی خودش برمیداره. به ویژه در اینجور مواقع دو (دوغ) یا مومو (نوشابه) یا دی (شیر) برمیداره و میگه بریم.
مامان پری: نه مامانی! هنوز پولشو به آقا ندادیم. باید پولشو بدیم، بعد که پولشو دادیم مال ما میشه.
حسین (در حالیکه با حالت رضایت و اطلاعت سرشو به یه سمت خم میکنه): با (باشه)
پول رو میدم دست حسین و اونم با قد کوچولوش از پشت پیشخوان مغازه دستشو دراز می کنه و پول رو میگیره سمت فروشنده. آقای فروشنده پول رو ازش میگیره. اگر خوده آقاهه تشکر کنه که هیچی وگرنه حسین انقدر سرشو کج میکنه و میگه: مـِــ مـِــ (مرسی) که یارو از رو میره. بعد اگر جنسی که خریدیم سبک باشه، مثلا پاستیل یا چوب شور یا شیر کوچیک، بعد از اینکه حسین پولو داد بهش، از آقای فروشنده میخام که خودش جنس رو بده دست حسین و حسین  هم از این کار کلی کیف میکنه.
بعد هم که می خواهیم از مغازه بریم بیرن:
حسین: آآ؟؟ آآ؟
آقا: جانم؟
حسین (در حالیکه به طرف آقا دست تکون میده): بابایی (بای بای)
آقا: بای بای

یکی از دردسرام اینه که توی مغازه ها سریع میره سراغ تخم مرغا. هیچ تصوری نداره از اینکه تخم مرغ چه دردسر کثیف و بدبو و چسبناکی می تونه درست کنه. یکی از ضدفانتزیام اینه که بریم توی مغازه و حسین یک شونه تخم مرغ بی زبون را خالی کنه روی خودش و روی زمین. خدایا اون روزو نیار!!/ 47 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دلابانو

ما یه نظر داشتیم اینجا پری بانو! توهین و اینا نکرده بودیم ها! البته به من چه! خب دوست نداشتین تایید کنید لابد! ولی خب مرسی بابت چیزایی که ازت یاد گرفتم! شاد باشی

یک انسان

یه سوال؟!متن صریح قرآن در مورد داستان حضرت ابراهیم و ساره اسراییلیات هست؟!تعدد زوجات در قرآن یک دستور نیست!یک قانون تعدیلیه!برای جلوگیری از هوسرانی بی حد و حصر مردان عرب!اما این که بهتر است به همان یک زن اکتفا کنید پیشنهاد صریح خداست!اگر مذهبی واقعی باشید و دستور خدا براتون مهم باشه این پیشنهاد رو هم میپذیرید.در ضمن دروغ نگفتن یه دستور واقعی خداست!چه قدر در این مدت دروغ گفتید؟این دشمنی با خدا نیست؟شما از دین فقط آن چه رو که مورد پسند خودتون بوده گرفتید و این هم در قرآن دشمنی با خدا نامیده میشه!

یک انسان

در ضمن در داستان حضرت ابراهیم خدا خودش به خاطر دل ساره از ابراهیم میخواد که هاجر و اسماعیل رو ازش دور کنه!وهیچ وقت هم به ساره به چشم دشمن نگاه نمیکنه! بلکه ساره عزیز خداست و در آخر هم به او فرزندی عطا میکنه!خدای قرآن ساره رو درک میکنه! نمیگه مجبوره تحمل کنه!

یک انسان

من اکثر پست هاتون رو خوندم. چندین بار احضار کردید که خاطرات برای دل خودتون مینویسید.اما خودتون هم میدونید برای این کار میتونستید یه فایل تو کامپیوتر شخصیتون بزارید.وبلاگ ینی می خواهید بقیه هم زندگیتون رو بدونن!و نشون دادید دنبال تایید گرفتن از دیگران هستید چون نظرات موافق رو تایید میکنید و جواب میدهید.

یک انسان

یه احکامی در قرآن تعدیلیه مثل تعدد زوجات و یا نحوه برخورد با کنیز و غلام! حالا حرف شما شبیه اینه بگیم چون در قرآن در رابطه با کنیز داشتن حکم داریم پس الان هم باید برده داری داشته باشیم و این دستور خداست!

یک انسان

بعضیا براتون پیشنهاد میفرستن ! بعضیا بهتون فحش میدن!بعضیا قربون صدقتون میرن و زن اول رو نفرین میکنن! اما الان هیچ کدوم اینها مهم نیست و کمکی نمیکنه!شما وارد یک زندگی ناهنجار از نظر جامعه شدید و این شرایط رو به خیلی های دیگه هم به جز خودتون و همسرتون تحمیل کردید.زن اول!فرزندانش که مطمئنا اگر بزرگ هم بشوند غم و ناراحتی مادرشون رو فراموش نخواهند کرد.و فرزند خودتون که بعدا باید به عنوان پسر یک مرد دوزنه در اجتماع زندگی کنه!بدون این که خودش خواسته باشه.هیچ کدوم از این فرزند ها نمیتونن به داشتن یک پدر دو زنه افتخار کنند و احتمالا مدتها این رو از دوستانشون پنهون میکنند.و هم چنین در جامعه امروز که یک پدر در حالت عادی وقت کمی برای خونوادش داره!اونها از توجه کامل پدر به خانواده خوشون محروم میمونن!

یک انسان

یک اعتراف هم بکنم.داستان ابراهیم رو در قصص قرآن خوندم فکر کردم در معنی قرآن خوندم.اشتباه کردم. در قرآن چیزی نیست!راستی اگر منظورت از جهاد بحث و استدلال منطقی من دوست دارم باهاتون صحبت کنم.شاید من هم به راه راست هدایت شدم.جدی میگم. در حال حاضر یک ندانم گرا هستم.تعصبی ندارم.هرکس حرف علمی و درستی داشته باشه میپذیرم.اصلا سراغ وبلاگ های زن دوم برای این اومدم که یک روز سر کلاس اندیشه استاد داشت از قانون تعدد زوجات دفاع میکرد و همه دانشجوها هم بالقوه زن اول بودند و مخالف!از استاد هم زن اول!پرسیدم دوست دارید همسر خودتون زن دوم بگیره.دوست نداشت و دلیل آورد که همسرش شرایط نداره!فقط میخواست از دینش دفاع کنه.من هم اومدم ببینم حرف زنان دوم واقعی چیست!

یک انسان

الان وقت کردم که کامل پست هات رو بخونم.قلم خوبی داری.احساسم تو دلم اینه که کاش زن اول یه زن مستقل تر بود.کاش جامعه بهتری داشتیم.کاش اون میتونست جدا بشه و اروم تر بشه و بجه هاش رو داشته باشه دوباره عاشق بشه ازدواج کنه همسری داشته باشه که واقعا دوستش داشته باشه.اون هنوز جوونه نیاز به عشق داره!ولی به قول خودت توی جامعه من یه زن با دو تا بچه جدا بشه زندگی بهتری در انتظارش نیست!!!!!!!ولی الان هم با رفتن به شهرستان تصمیم خوبی گرفته هم اون پیش خونوادش هست که دوستش دارن و حمایتش میکنن و هم شما دوتا هر چه از هم دورتر باشین براتون بهتره!واقعا کاش یه راهی پیدا بشه همه آدما به آرامش برسن!به خصوص خانواده شما!

یک انسان

اتفاقا من هم این کتاب رو خوندم!

پرنیان

به یک انسان : گفتی : ""تعدد زوجات در قرآن یک دستور نیست!یک قانون تعدیلیه!برای جلوگیری از هوسرانی بی حد و حصر مردان عرب!اما این که بهتر است به همان یک زن اکتفا کنید پیشنهاد صریح خداست!اگر مذهبی واقعی باشید و دستور خدا براتون مهم باشه این پیشنهاد رو هم میپذیرید"" جواب من به شما : اگر واقعا دنبال فهمیدن هستید , با دقت بیشتری از آیات استفاده کنید ... خداوند در قرآن ابتدا حکم تعدد زوجات رو بیان میکنن و در ادامه میفرمایند "اگر نمیتوانید بین آنها عدالت برقرار کنید, به یکی اکتفا کنید ...." و در آیه ای بعد از اون میفرمایند شما هرگز نمیتوانید عدالت را رعایت کنید " ...در تفسیر این آیه هم اومده "منظور ازین آیه , عدالت قلبی بین همسران هست .چون یک مرد نمیتونه همسرانش رو به یک اندازه و عادلانه دوست داشته باشه و منظور خداوند از عدالت داشتن مرد, عدالت قلبی نیست"